Nepal Yhteisvastuu-keräyksen kohteena Nepal on Kirkon Ulkomaanavun (KUA) tämän vuoden Yhteisvastuukeräyksen esimerkkikohde. Maa tunnetaan paitsi rikkaasta kulttuuristaan myös äärimmäisestä köyhyydestä.
Kouvolan seurakunnat yhdistyvät Kouvolaan perustettavan uuden seurakunnan nimeksi tulee Kouvolan seurakunta. Kirkkoherraksi on valittu Kimmo Ylikangas.
”Ilo palvella ja olla mukana” Kuusankoskelaiset Sirkku-Maria ja Markku Tommola kiertävät ovelta ovelle keräämässä Yhteisvastuulle lahjoituksia.
Ihmemessu tehdään yhdessä Ihmemessuun Kouvolan seurakunnan Maria-saliin ovat tervetulleita kaikenikäiset. Yhteislauluja messussa säestää nuorten aikuisten bändi.
Hyvällä mallilla Seurakuntaelämä Kouvolassa on vireää, ja työntekijät ja vapaaehtoiset tekevät hyvää työtä.