Yhteystiedot ja palaute

Lehteri on seurakuntien yhteisesti toimittama verkkolehti. Artikkelien toimituksesta vastaavat seurakuntalehtien toimittajat. Katso kunkin lehden yhteystiedot alla.

Henki & Elämä

Julkaisija: Jyväskylän seurakunta.

Päätoimittaja Marjo Rönnkvist, marjo.ronnkvist[at]evl.fi, 040 535 1064
Toimittaja Kaarina Heiskanen, kaarina.heiskanen[at]evl.fi, 050 380 0612
Toimittaja Heikki Impiö, heikki.impio[at]evl.fi, 050 303 3180
Toimittaja Petri Kananen, petri.kananen[at]evl.fi, 050 360 3459
Toimittaja Sirpa Koivisto, sirpa.koivisto[at]evl.fi, 040 703 0350

Kirkko ja koti

Julkaisija: Kuopion ev.lut. seurakunnat.
Toimitusneuvosto: Paavo Kaitokari, Hannu Koskelainen, Kirsi Leino, Niko Noponen, Marketta Rantama

Toimitus PL 1064, 70101 Kuopio, p. 158 111, http://www.kuopionseurakunnat.fi
Viestintäpäällikkö, Kirkko ja Koti -lehden päätoimittaja Minna Siikaniva, puh. 040 4848 273, minna.siikaniva[at]evl.fi
Tiedottaja Merja Tapio, puh. 040 4848 236, merja.tapio[at]evl.fi
Verkkotoimittaja Seija Rytkönen puh. 040 4848 514, seija.rytkonen[at]evl.fi

Taitto Kotimaa Oy
Ilmoitukset Pirjo Teva, puh. 020 754 2284, 040 680 4057, pirjo.teva[at]kotimaa.fi
Tilaukset 20 €/vuosikerta

Kotikirkko

Julkaisija: Hämeenlinna-Vanajan seurakunta.

Toimitus Rauhankatu 14, PL 65, 13100 Hämeenlinna
Lukijapalautteet ja juttuvinkit kotikirkko[at]evl.fi
Päätoimittaja kirkkoherra Timo Kalaja
Toimittaja Riitta-Sisko Keinonen, puh. 040-804 9326, riitta-sisko.keinonen[at]evl.fi

Rauhan Tervehdys

Julkaisija: Rauhan Tervehdys ry (Oulun seudun seurakunnat).

Käyntiosoite Keskustan seurakuntatalo, Isokatu 17 (4. krs), 90100 Oulu
Postiosoite PL 102, 90101 Oulu
Vt. päätoimittaja Rebekka Naatus, puh. 050 430 4828 , rebekka.naatus[at]rauhantervehdys.fi
Toimitussihteeri Elsi Salovaara, puh. 044 5626 447, elsi.salovaara[at]rauhantervehdys.fi

Risteys

Julkaisija: Kouvolan rovastikunta.

Toimituksen osoite Maunukselantie 3, PL41, 45701 Kuusankoski
Päätoimittaja Ulla-Maija Hiltunen, ulla-maija.hiltunen[at]evl.fi, 0400 582 078
Toimitussihteeri Elias Aaltonen, elias.aaltonen[at]evl.fi, 040 173 4063

Silta

Julkaisija: Tampereen Seurakuntayhtymä.

Käyntiosoite Näsilinnankatu 26, 5. kerros
Postiosoite Silta, Tampereen Seurakuntayhtymän viestintä, PL 226, 33101 Tampere
Päätoimittaja Kirsi Airikka, etunimi.sukunimi@evl.fi, p. 050 381 0970
Valokuvaaja Hannu Jukola, etunimi.sukunimi@evl.fi, p. 050 513 3448
Toimitussihteeri Asta Kettunen, etunimi.sukunimi@evl.fi, p. 050 438 2716
Viestintäsihteeri Sari Laakso, etunimi.sukunimi@evl.fi, p. 040 804 8066
 

Voit lähettää palautetta sivustosta oheisella lomakkeella.